بانوان, لباس زیر

راهنمای خرید سوتین اسپرت

خرید سوتین اسپرت

راهنمای خرید سوتین اسپرت

استفاد از سوتین اسپرت مناسب نه تنها در هنگام کار کردن راحت را حفظ می کند، بلکه باعث می شود که رباط ها در قفسه سینه شما بیش از حد گسترش پیدا کنند و موجب درد شوند. این که آیا شما برای اولین بار یک سینه بند ورزشی را خریداری می کنید یا نیاز به جایگزینی آنهایی که پشتیبانی کافی برای شما ندارند، این شانس شما برای کشف بهترین موارد است.

با انتخاب مواد مناسب و تست مناسب، شما قادر به پیدا کردن یک سوتین اسپرت راحت است.

 

همان‌گونه که برای روزهای گرم و روزهای سردراهنمای خرید سینه بند ورزشی، مدل‌های مختلفی از لباس زیر را تهیه می‌کنیم تا علاوه بر راحت بودن هنگام پوشیدن، راهنمای خرید سویتن ورزشی خنکی و یا گرمای مطلوب را احساس کنیم، به همان میزان باید یک سوتین مناسب انتخاب کنیم تا هنگام کار، ورزش و انجام فعالیت‌های روزانه، احساس راحتی داشته باشیم.

سینه‌بند ورزشی که کاملاً فیت بدن شما باشد، نه تنها سینه شما را از آسیب‌های احتمالی در حین انجام فعالیت‌های ورزشی و … حفظ می‌کند، بلکه از بروز هر گونه ناراحتیِ ناشی از عرق کردن و یا خشک بودن بدن، جلوگیری می‌کند. البته که همه ما دوست داریم تا سوتین انتخاب کنیم که کاملاً متناسب با بدن و سینه بوده و هنگام فعالیت احساس خوبی داشته باشیم. اما انتخاب آن به همین سادگی نیست. در زیر، سه عاملی که شما را به سمت خرید بهتر راهنمایی می‌کند، شرح می‌دهیم:

سایز خود را بدست آورید

بدست آوردن سایز سینه خود بسیار مهم است، زیرا باعث می‌شود سینه‌بند ورزشی کاملاً مناسب بدن بوده و سر جای خود قرار گیرد و هنگام فعالیت، پوشش و حمایت کافی از سینه‌ها را به عمل آورد. هنگامی که به ورزش یا رقص می‌پردازید، سینه شما در معرض حرکت‌های بسیاری قرار می‌گیرد. به همین جهت، محافظت از سینه‌ها از اهمیت بالایی قرار دارد. هرچقدر سینه شما در حین حرکت، کشش بیشتری داشته باشد، احتمال این می‌رود که رباط‌های کوپر (رباط‌هایی که داخل سینه قرار دارند) به سرعت کشیده شوند.

پس قبل از اینکه به دنبال بهترین سوتین ورزشی باشید، به دنبال مناسب‌ترین آن برای بدن خود باشید. بندهای سوتین وظیفه اصلی را در پوشش و محافظت از سینه دارند، پس بخاطر داشته باشید که هنگام پوشیدن این سینه‌بند، باید بندها به آرامی بسته شوند، نه به‌طوری که احساس کنید در بدن شما فرو رفته و سخت نفس می‌کشید. اما با این حال، در عین راحت بسته شدن، باید کمی تنگ باشد. یعنی کاملاً متناسب بدن و سینه شما.

پس هنگام خرید سوتین ورزشی، دقت کنید که بند‌های پشت کاملا به آرامی بسته شوند. از آنجا که طی بارها پوشیدن و شستشو، ممکن است کمی گشاد شود، در آن صورت شما می‌توانید بند آن را کمی تنگ‌تر کنید تا باز هم بتوانید از این سوتین استفاده کنید.

فعالیت‌های خود را ارزیابی کنید

به طور حتم، باید بدانید که برای چه فعالیت‌هایی می‌خواهید از سوتین ورزشی استفاده کنید. سوتین های اسپرت به سه دسته تقسیم می‌شوند که با هر یک مطابقت و سازگاری دارند: کم فشار، فشار متوسط، پر فشار.

سوتین های کم فشار، برای فعالیت‌هایی طراحی شده‌اند که در حین آن، هنگام تماس پاهای شما به زمین، فشار زیادی به بدن و پاها وارد نمی‌شود؛ مانند ورزش یوگا. این ورزش‌ها برجستگی‌های سینه شما را تحت فشار زیاد قرار نمی‌دهد. به همین دلیل، سینه‌بندهای کم فشار سبک وزن تولید شده، و اغلب بدون زیرپوش و یک‌تکه تولید می‌شوند.

از سوی دیگر، سینه‌بندهای پرفشار برای فعالیت‌هایی مانند ایروبیک، و دویدن تولید شده‌اند. از آنجا که این فعالیت‌ها موجب افزایش تپش قلب شده، برای حفظ سینه‌های شما این سینه‌بندها به شکلی فشرده و کپسول‌مانند تولید می‌شوند؛ بطوری که هر یک از برجستگی‌های سینه شما درون کاپ خود قرار گرفته و سینه نزدیک بدن نگه داشته می‌شوند. در تولید این سینه‌بندها با قرار دادن مش و استفاده از بندهای پهن‌تر، علاوه بر ایجاد ساختاری محکم، تنفس فرد نیز به شکلی راحت و بیشترین میزان صورت می‌گیرد.

سینه‌بندهای با فشار متوسط، میان دو مدل قبلی قرار داشته و بهترین گزینه برای تمرین‌های قدرتی، دوچرخه سواری، پیاده روی و … هستند. در برخی از این مدل‌ها سیم استفاده شده و ساختار آنها نسبت به سوتین های پرفشار، از استحکام کمتری برخوردار بوده، ولی دارای دو کاپ جدا برای سینه‌های شما هستند.

 

با صرف کمی وقت، به این فکر کنید که برای چه فعالیتی می‌خواهید سوتین اسپرت استفاده کنید؛ ( راهنمای سایز شورت زنانه ) آیا طی این فعالیت، تعریق زیادی خواهید داشت؟ اگر این‌طور باشد، پس سراغ مدلی باید بروید که برای تولید آن از موادی استفاده شده باشد که در نقش فیلترهای رطوبت به کار رفته باشد. آیا اولویت شما این است که با پوشیدن سوتین اسپرت ، نیم‌تنه بالایی شما چطور به نظر بیاید؟ پس سوتینی را انتخاب کنید که قابلیت شکل‌پذیری و بالا بردن سینه شما را داشته باشد؛ یعنی مدلی که لایه‌ای در زیر سوتین ، و کاپ‌های جداگانه برای برجستگی سینه شما داشته باشد. برای خرید سوتین ورزشی باید اولویت‌های خود را به خوبی بشناسید.

بخاطر داشته باشید، صرف‌نظر از سایز سینه‌ها و نوع فعالیتی که می‌خواهید انجام دهید، برخی ویژگی‌ها ارزش دیدن را دارند. برای مثال، شما قطعاً سوتینی را انتخاب می‌کنید که دارای بندهایی قابل تنظیم باشد؛ چراکه در این صورت، سوتین به شکل مطلوبی سینه شما را پوشش می‌دهد (یا به اصطلاح، فیتِ بدن شما خواهد بود).

با خواند مطالب فوق، برای خرید یک سوتین ورزشی مطلوب، شما ۳ گام از دیگران جلوتر هستید. اما فراموش نکنید که در هر حال، راحت بودن سینه و بدن شما، شرطی مهم و اساسی است. و نکته آخر اینکه، استفاده از این سوتین ها ، تعریق بدن نباید آزار دهنده باشد.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *